Warsztaty instruktorskie i zawodnicze

ul. Sempołowskiej 54A
Ośrodek Działań Twórczych Światowid– 2 pietro – sala 301

Wrocław

Sobota 12:00 – 16:00

Niedziela 10:00 – 14:00

Tematyka warsztatów

Warsztaty instruktorskie tym razem odbędą się we Wrocławiu. W części instruktorskiej zajmiemy się podstawami metodyki w nauczaniu szpady i szabli, przedstawione zostaną też podstawy walki rapierem z lewakiem. W części zawodniczej zajmiemy się precyzją trafień i prowadzenia broni w złożonej pracy nóg ze szczególnym uwzględnieniem szpady i rapiera.

Osoby początkujące

Osoby początkujące są mile widziane na warsztatach instruktorskich, ale musicie liczyć się z tym, że część zagadnień może nie być w pełni zrozumiała.

O szermierce klasycznej:

Szermierka klasyczna jest sportem ekstremalnym, rozwijającym się równolegle do szermierki sportowej. Posiada własne mistrzostwa, zawody i szczegółowy regulamin ich rozgrywania. Zasady podporządkowane są założeniu, że każda walka musi być przeprowadzona tak, jakby broń była ostra. Walka na poziomie zawodniczym jest walką kontaktową, pozwala na użycie innych technik, niż tylko trafienie bronią.

O szkole:

Szkoła Fechtunku Aramis powstała w 1998 roku w Krakowie, działa również w wielu innych miastach (Kraków, Wrocław, Łódź, Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Tychy, Piotrków Trybunalski, Dobczyce). Istniejemy, aby uczyć i rozwijać szermierkę klasyczną. Zapraszamy na zajęcia dorosłych i dzieci. Szermierki na poziomie rekreacyjnym może nauczyć się każdy. Jest to dyscyplina sportu wymagająca dużej koordynacji ruchowej, wymagająca fizycznie i dbająca o rozwój ogólny zawodników.

 

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia bezpośrednio u Marek Jeziorski. Koszt seminarium 170 pln (dostępna zniżka dla uczniów SFA, szczegóły u instruktorów prowadzących).

LOKALIZACJA

FILMY z ZAWODÓW